Willa "Polny Krzew"

Start

IDEALNE MIEJSCE DLA WYPOCZYNKU O KAŻDEJ PORZE ROKU 


TEL 667 447 888

TEL 75 717 26 46


 

email polnykrzew@wp.pl


Do Państwa dyspozycji pozostają pokoje w Pięknej Willi w Szklarskiej Porębie

Willa "Polny Krzew" położona jest w Szklarskiej Porębie Średniej, wyjątkowo pięknej okolicy zwanej Doliną Szczęścia.Dom został zbudowany w 1906 roku dla Marty Hauptmann, żony niemieckiego pisarza Carla Hauptmanna rodzonego brata Noblisty Gerharda Hauptmanna . Ma ciekawą architekturę, przestrzenne pomieszczenia dające gościom możliwość wypoczynku. Znajduje się w zacisznym zakątku otoczonym lasem, terenem zielonym,gdzie nasi goście spędzają czas spokojnie i bezpiecznie.

 


Budynek ma ok 600 m2, parter domu przygotowany dla wypoczynku gości.Do dyspozycji kuchnia,sala kominkowa,jadalnia,oranżeria,taras,dla dzieci kącik z zabawkami,trampolina.W domu sieć internetowa oraz bogata bilblioteka oraz filmoteka. Teren przy domu to około 3 ha zieleni parkowej, miejsce na grill, ognisko,dużo przestrzeni dla dzieci. .Idealne miejsce dla rodzinnego wypoczynku.


I nie tylko....dla każdego coś miłego.W sąsiedztwie ośrodek KRUS z dostępnym basenem,grotą solną,siłownią,kawiarnią.
Do miasta bardzo ładna wyremontowana i oświetlona droga zajmująca spacerkiem około 20 minut,blisko do szlaków turystycznych i interesujących miejsc godnych obejrzenia.
Zimą niedaleko w Dolinie Szczęścia wyciąg narciarski dla początkujących, pomoc instruktora,wypożyczalnia nart. A w niedalekich Jakuszycach jedne z najlepszych w Europie tras do uprawiania narciarstwa biegowego.
ZATEM NIE CZEKAJ TYLKO PRZYJEDŹ DO POLNEGO KRZEWU

BĘDZIESZ ZAWSZE MILE WIDZIANY

ZAPRASZAMY
 

Ośrodek Rehabilitacji Rolników (KRUS)-odlegołość 80 m.

Do dyspozycji naszych gości codziennie kręgielnia,sauna,grota solna,kawiarnia.

Złoty Widok-odległość 800 m.

Ulubione miejsce spacerów ,szczególnie tych starszych i rodzin z dziećmi.Z progu skalnego fantastyczny widok na Karkonosze od Śnieżki po Szrenicę.

Grób Karkonosza-odległość 820 m.

W niedalekiej odlegości od Złotego Widoku znajduje się według legend Karkonoskich grób Karkonosza.Podobno jak przyłoży się ucho do bloku skalnego to słychać bicie jego serca.

Chybotek-odległość 950 m.

Miejsce związane ze starymi legendami Walońskimi.Podobno Walonowie przed wyruszeniem na poszukiwanie skarbów w tym miejscu odprawiali swoje obrzędy.Legenda mówi,że pod Chybotkiem znajdował się skarbiec.Nazwę wziął od tego,ze stając na tym okazałym kamieniu można go lekko rozchuśtać.

Stary cmentarz ewangelicki Szkarska Poręba Dolna-600 m

Został założony w 1944 r i miał szczególne znaczenie dla ówczesnej kolonii artystycznej Szklarskiej Poręby.Miejsce pochówku znalazło tu wielu znamienitych mieszkańców w tym min.Carl Hauptmann( 1858-1921),filozof i literat.Obok niego po swej śmierci została pochowana Marta Hauptmann( pierwsza właścicielka Willi Polny Krzew).Dziś smutne wrażenie robi to miejsce,piękne ponad stuletnie tuje ,które tu rosną pamiętają jak imponującym w powadze tego miejsca był ten cmentarz w dobie kolonii artystycznej istniejejącej w Szklarskiej Porębie.

Zapomniany cmentarz wolnomyslicieli -500 m.

Dziś właściwie nie ma tego miejsca.Tylko nieliczni potrafią tam trafić,choć położony jest niedaleko od Willi Polny Krzew.Wśród nielicznych już śladów rozżóconych w lesie,robi wrażenie obelisk z wykutym napisem:

"Niech moje ciało nie będzie
pokarmem dla obrzydliwego robactwa.
Tylko czysty płomień może je
zaszczycić. Ciągle kocham
to ciepło i to światło,
dlatego spalcie mnie,
a nie pogrzebcie."

cdn.

Polny Krzew w rozkwicie
DSCF3823
IMG_1465
DSC_0531
IMG_1468
IMG_1461
IMG_1437
IMG_1438.JPG
IMG_1446.JPG
IMG_1444
IMG_1457
IMG_1475
DSC_0558
IMG_0895.JPG
IMG_9064-Edit
SAM_1751
sauna
IMG_1498

Panel klienta - Tenet - Serwisy Turystyczne
Willa Polny Krzew
Na narty do Szklarskiej Poręby