Willa "Polny Krzew"

Start

Jeśli jedziesz na narty to Szklarska Poręba jest idealnym miejscem. Każdy narciarz znajdzie "górkę na swoje możliwości". Puchatek jest stokiem idealnym do nauki - jeśli jesteś początkującym narciarzem tutaj warunki są wymarzone wprost dla Ciebie. Stok ma nie za duże nachylenie, jest oświetlony więc nadaje się no nocne zjazdy (od godziny 18.00 do 22.00). Jeśli już mierzysz siły na
więcej na temat: Na narty do Szklarskiej Poręby
IDEALNE MIEJSCE DLA WYPOCZYNKU O KAŻDEJ PORZE ROKU 


TEL 667 447 888

TEL 75 717 26 46


 

email polnykrzew@wp.pl


Do Państwa dyspozycji pozostają pokoje w Pięknej Willi w Szklarskiej Porębie

Willa "Polny Krzew" położona jest w Szklarskiej Porębie Średniej, wyjątkowo pięknej okolicy zwanej Doliną Szczęścia.Dom został zbudowany w 1906 roku dla Marty Hauptmann, żony niemieckiego pisarza Carla Hauptmanna rodzonego brata Noblisty Gerharda Hauptmanna . Ma ciekawą architekturę, przestrzenne pomieszczenia dające gościom możliwość wypoczynku. Znajduje się w zacisznym zakątku otoczonym lasem, terenem zielonym,gdzie nasi goście spędzają czas spokojnie i bezpiecznie.

 


Budynek ma ok 600 m2, parter domu przygotowany dla wypoczynku gości.Do dyspozycji kuchnia,sala kominkowa,jadalnia,oranżeria,taras,dla dzieci kącik z zabawkami,trampolina.W domu sieć internetowa oraz bogata bilblioteka oraz filmoteka. Teren przy domu to około 3 ha zieleni parkowej, miejsce na grill, ognisko,dużo przestrzeni dla dzieci. .Idealne miejsce dla rodzinnego wypoczynku.


I nie tylko....dla każdego coś miłego.W sąsiedztwie ośrodek KRUS z dostępnym basenem,grotą solną,siłownią,kawiarnią.
Do miasta bardzo ładna wyremontowana i oświetlona droga zajmująca spacerkiem około 20 minut,blisko do szlaków turystycznych i interesujących miejsc godnych obejrzenia.
Zimą niedaleko w Dolinie Szczęścia wyciąg narciarski dla początkujących, pomoc instruktora,wypożyczalnia nart. A w niedalekich Jakuszycach jedne z najlepszych w Europie tras do uprawiania narciarstwa biegowego.
ZATEM NIE CZEKAJ TYLKO PRZYJEDŹ DO POLNEGO KRZEWU

BĘDZIESZ ZAWSZE MILE WIDZIANY

ZAPRASZAMY
 

Ośrodek Rehabilitacji Rolników (KRUS)-odlegołość 80 m.

Do dyspozycji naszych gości codziennie kręgielnia,sauna,grota solna,kawiarnia.

Złoty Widok-odległość 800 m.

Ulubione miejsce spacerów ,szczególnie tych starszych i rodzin z dziećmi.Z progu skalnego fantastyczny widok na Karkonosze od Śnieżki po Szrenicę.

Grób Karkonosza-odległość 820 m.

W niedalekiej odlegości od Złotego Widoku znajduje się według legend Karkonoskich grób Karkonosza.Podobno jak przyłoży się ucho do bloku skalnego to słychać bicie jego serca.

Chybotek-odległość 950 m.

Miejsce związane ze starymi legendami Walońskimi.Podobno Walonowie przed wyruszeniem na poszukiwanie skarbów w tym miejscu odprawiali swoje obrzędy.Legenda mówi,że pod Chybotkiem znajdował się skarbiec.Nazwę wziął od tego,ze stając na tym okazałym kamieniu można go lekko rozchuśtać.

Stary cmentarz ewangelicki Szkarska Poręba Dolna-600 m

Został założony w 1944 r i miał szczególne znaczenie dla ówczesnej kolonii artystycznej Szklarskiej Poręby.Miejsce pochówku znalazło tu wielu znamienitych mieszkańców w tym min.Carl Hauptmann( 1858-1921),filozof i literat.Obok niego po swej śmierci została pochowana Marta Hauptmann( pierwsza właścicielka Willi Polny Krzew).Dziś smutne wrażenie robi to miejsce,piękne ponad stuletnie tuje ,które tu rosną pamiętają jak imponującym w powadze tego miejsca był ten cmentarz w dobie kolonii artystycznej istniejejącej w Szklarskiej Porębie.

Zapomniany cmentarz wolnomyslicieli -500 m.

Dziś właściwie nie ma tego miejsca.Tylko nieliczni potrafią tam trafić,choć położony jest niedaleko od Willi Polny Krzew.Wśród nielicznych już śladów rozżóconych w lesie,robi wrażenie obelisk z wykutym napisem:

"Niech moje ciało nie będzie
pokarmem dla obrzydliwego robactwa.
Tylko czysty płomień może je
zaszczycić. Ciągle kocham
to ciepło i to światło,
dlatego spalcie mnie,
a nie pogrzebcie."

cdn.

DSCF3823
IMG_1465
DSC_0531
IMG_1468
IMG_1461
IMG_1437
IMG_1438.JPG
IMG_1446.JPG
IMG_1444
IMG_1457
IMG_1475
DSC_0558
IMG_0895.JPG
IMG_9064-Edit
SAM_1751
sauna
IMG_1498

Panel klienta - Tenet - Serwisy Turystyczne
Willa Polny Krzew
Na narty do Szklarskiej Poręby